Spis najlepszych kryptowalut, które możesz kopać metodą Proof of Stake. Część II.

Przyjęło się, że zarabianie na kryptowalutach polega tylko i wyłącznie na kupowaniu tanio i odsprzedawaniu drożej (i tak w kółko). Zgodzę się, że stałe obracanie naszym kapitałem na giełdzie może przynieść nam największe zyski, jednak dzisiaj chciałbym się skupić na metodzie, która generuja nam przychód pasywny – taki, który otrzymujemy bez wykonywania żadnej pracy.

W wielkim skrócie metoda Proof of Stake polega na otrzymywaniu określonego procenta danej kryptowaluty w zamian za posiadanie jej na portfelu. Jest to dużo tańsza alternatywa do metody Proof of Work, przy której zużywana jest energia elektryczna potrzebna do napędzania kart graficznych, czy całych koparek. Jeżeli więc nie dysponujesz odpowiednio dużym kapitałem, lub poprostu nie chce ci się doglądać tych urządzeń, to hej – Proof of Stake jest dla Ciebie!

Oto kolejna część listy kryptowalut, które możesz kopać na swoim komputerze!

Jeżeli nie czytałeś jeszcze 1 części, to kliknij tutaj!

UWAGA! Owszem, są kryptowaluty, które oferują większy zwrot i lepszy ROI. W tym poście chciałbym się jednak skupić na tych bardziej stabilnych, które mają wypracowaną już swoją pozycję na rynku. Myślisz, że mało? Nie przejmuj się, będzie ich więcej w kolejnych częściach! 🙂

 CloakCoin (CLOAK)

Cloak jest projektem oferującym międzynarodowe płatności, które dzięki zastosowaniu przez opracowany przez ich zespół protokołu ENIGMA zachowują pełną anonimowość transakcji. Aktualnie możliwe jest kopanie CloakCoin metodą Proof of Stake z całkiem niezłym zwrotem, który wynosi około 6% rocznie.

Mimo wielu oskarżeń o bycie typowym coinem powstałym tylko i wyłącznie w celu tak zwanych pomp (pump and dump) to zespół Cloak od początku powstania, czyli 2014 roku, radzi sobie całkiem nieźle i rozwija projekt. Posiadają zgraną społeczność, która jest aktywa w Social Media. Dzięki ogromnemu naciskowi na anonimowość doczekali się nawet wzmianki w Forbes. Kryptowaluta ta jest dostępna na największych giełdach.

 Diamond (DMD)

Diamond jest ciekawym projektem, który powstał na początku 2014 roku. W przeciwieństwie do większości kryptowalut ma bardzo niską ilość całkowitą coinów, która wynosi zaledwie 4,380,000 sztuk, co w porównaniu np do Bitcoina 21 milionów jest naprawdę niską liczbą. Niska i ograniczona ilość ma uczynić ten projekt rzeczą pożądaną jak Diamenty 🙂

Aktualnie kopanie Diamond metodą Proof of Stake daje nam aż do 25% zwrotu rocznie! Mimo niskiej obecnie ceny, dzięki mocno ograniczonej ilości DMD, które będą dostępne uważam tego coina za jedną z lepszych opcji do kopania.

 Pundi X (NPXS)

Aktualnie mój top 1, jeżeli chodzi o kryptowaluty, które dają ci możliwość otrzymania pasywnego dochodu!

Pundi jest projektem, który skupia się na produkcji oraz dostarczeniu przedsiębiorcom terminali obsługujących płatności w kryptowalutach. Aktualnie ich działanie skupia się na Azji oraz Ameryce Południowej, jednak już niedługo zaczną dostarczać sprzęt do krajów europejskich.

Do kopania Pundi nie potrzebujesz otwartego całą dobę komputera z uruchomionym portfelem. Przydział nowych coinów odbywa się na zasadzie airdropu i wynosi … UWAGA! … aż 7% miesięcznie! Tak, 7% miesięcznie, które dało w tym roku olbrzymi zwrot ponad 100% rocznie. Niestety od przyszłego roku nagroda drastycznie spada do zaledwie 2,11% – jednak mimo tego uważam Pundi X za świetną inwestycję.

 Neblio

Kolejnym projektem wartym uwagi jest Neblio. Jest to zdecentralizowana platforma skupiająca programistów tworzących zdecentralizowane aplikację (tak zwane dApps). Bardzo ciekawym mechanizmem zastosowanym przy wydobywaniu Neblio jest uzależnienie naszych nagród od wieku posiadanych NEBL. Im dłużej je trzymamy, tym większa ilość będzie kopana.

Jeżeli chcesz kopać Neblio, to jedyne czego potrzebujesz to : komputer oraz otwarty portfel z przesłanymi na niego NEBL. Nie ma minimalnej ilości, które musisz posiadać. Aktualnie możesz liczyć na zwrot w postaci aż 10% rocznie, co jest naprawdę dobrym wynikiem!

 ClubCoin (CLUB)

ClubCoin powstał pod koniec 2015 roku jako wewnętrzna kryptowaluta w Bitclub Network, która jest jedną z 10 największych kopalni bitcoinnotowanych na Blockchain Pools . jest kryptowalutą użytkową, której celem jest obsługa płatności w tworzonej (nieoficjalnie już działającej) platformie CoinPay. Wraz ze wzrostem użyteczności oraz rosnącą liczbą użytkowników platformy CoinPay możemy liczyć na wzrost kursu ClubCoin, który już przebił w przeszłości poziom 3$.

Kopanie ClubCoin jest niezwykłe proste i podobnie jak w przypadku innych kryptowalut ogranicza się do posiadania otwartego portfela oraz posiadania jakiejś ilości CLUB na nim. Aktualnie kopiąc CLUB możesz liczyć na średni zwrot 20% rocznie, a w przypadku wzrostu kursu przy uruchomieniu CoinPay nasz zysk może być znacznie większy!

To by było na tyle, jeżeli chodzi o II część wpisu. Oczywiście już niebawem kolejne kryptowaluty, dzięki którym możesz generować dochód pasywny. Spodobał Ci się ten wpis? Daj znać w komentarzu! Podziel się ze mną, czy ty kopiesz jakieś kryptowaluty metodą Proof-of-Stake?

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Steem
Scan to Donate Bitcoin to 15MVL8SAtz7VW6qMS5gokSk7szK6FCyFNU

Wesprzyj bloga z Bitcoin

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Bitcoin 🙂

Scan to Donate Ethereum to 0x8Ea95b5815c53fFA099F0e2fd5871618dE58930d

Wesprzyj bloga z Ethereum

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Ethereum 🙂

Scan to Donate Steem to @tkolpaczek

Wesprzyj bloga z Steem

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Steem 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *