Savenode – Jak Postawić Masternoda? Poradnik

 

 

 

Cześć!
W tym krótkim poradniku chciałbym przeprowadzić Cię krok po kroku przez proces stawiania masternoda. Zrobimy to na przykładzie kryptowaluty Savenode. W dalszej części dowiesz się dlaczego zdecydowałem się akurat na tą kryptowalutę oraz jak przy stosunkowo niskiej inwestycji zapewnić sobie stały pasywny dochów. Gotowy?

Opis Kryptowaluty Savenode

Savenode jest stosunkowo młodą kryptowalutą, która umożliwia użytkownikom łatwe  inwestowanie w różne zasoby cyfrowe dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej. W chwili pisania tego posta cena 1 sztuki savenode (SNO) waha się pomiędzy 600, a 700 satoshi. Koszt postawienia masternoda to około 350$, a zwrot następuje po 30 dniach. Średni ROI jest na poziomie 1280%. Myślę, że nie najgorzej 🙂

Jak Postawić Masternoda? Opis Krok Po Kroku

Co będzie potrzebne?

Krok #1 – na komputerze lokalnym

 • Stwórz nowy adres z etykietą (label) MN1 i przelej na ten adres dokładnie 8000 sztuk SNO. Poczekaj na 6 potwierdzeń sieci zanim przejdziesz dalej. Transakcja powinna być widoczna jako “Payment to yourself”.
 • Otwórz Konsolę ( Tools – Debug Console ) i wpisz komendę masternode genkey. Otrzymasz w ten sposób swój klucz prywatny. Koniecznie go zapisz, gdyż będzie nam później potrzebny.
Przykład:
    masternode genkey
    w8723KqiiqtiLH6y2ktjfwzuSrNucGAbagpmTmCn1KnNEeQTJKf
 • Kolejnym poleceniem, które musisz wpisać w konsoli jest masternode outputs. WPonownie zapisz ciąg znaków po słowie txhash oraz cyfrę po outputidx
  Przykład:
      "txhash" : "12fce79c1a5623aa5b5830abff1a9feb6a682b75ee9fe22c647725a3gef42saa",
   	     "outputidx" : 0

Krok #2 – na terminalu PuTTy

 • Po połączeniu się ze swoim serwerem VPS i zalogowaniu się jako root wpisz następujące komendy (możesz je skopiować i wkleić do okna terminalu klikająć prawy przycisk myszy):

▶️ wget -q https://raw.githubusercontent.com/savenode/MN/master/sndinstall.sh
▶️ chmod +x sndinstall.sh
▶️ ./sndinstall.sh

 • Po odpaleniu skryptu sndinstall.sh musisz chwilę zaczekać. Po kilku minutach zostaniesz zapytany o swój klucz prywatny. Wygenerowałeś go na swoim portfelu (masternode genkey). Poprostu go skopiuj i wklej na terminalu klikając prawym przyciskiem myszy. Pozwól skryptowi pracować jeszcze chwilę. Po skończonym działaniu powinieneś zobaczyć mniej więcej coś takiego:

Następnie musisz wpisać savenode-cli getblockcount, żeby zobaczyć czy VPS zsynchronizował się z łańcuchem Savenode. Nie zamykaj jeszcze okna terminala.

Krok #3 – na swoim komputerze

 • Z portfela Savenode przejdź do edycji pliku konfiguracyjnego masternoda (tools – open masternode configuration file) i dodaj nową linię (bez znaczka #) kopiując poniższy przykład. Zamień adres serwera VPS, klucz prywatny masternoda oraz TXhash i Output. Po zmianach zapisz plik i go zamknij.

MN1 ADRES_SERWERA:29711 KLUCZPRYWATNYMASTERNODA TXhash Output

	Przykład:
	MN1 125.67.32.10:29711 w8723KqiiqtiLH6y2ktjfwzuSrNucGAbagpmTmCn1KnNEeQTJKf
	12fce79c1a5623aa5b5830abff1a9feb6a682b75ee9fe22c647725a3gef42saa 0
 • Kolejnym krokiem jest zamknięcie portfela oraz odpalenie go ponownie, żeby wczytało podane w poprzednim kroku dane. Po uruchomieniu w zakładce Masternode powinieneś zobaczyć swój MN1 ze statusem MISSING

Zanim przejdziesz do kolejnych kroków musisz poczekać na 21 potwierdzeń przy transakcji “Payment to yourself “, którą robiliśmy na samym początku!!

 • W zakładce Masternode najedź myszką na stworzonego masternoda ze statusem  MISSING i po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wybierz “Start Alias“. Jeżeli otrzymasz błąd, to przejdź do następnego kroku.
 • Wróć do konsoli debugowania (Debug Console) i wpisz: startmasternode alias 0 (MN1)
   Przykład:
   startmasternode alias 0 MN1
  

Krok #4 – Terminal PuTTy

Wpisz następujące polecenie w konsoli swojego VPS:

▶️ ./savenode-cli masternode status

Powinieneś otrzymać  “status” : 4

Gratulację! Właśnie postawiłeś swojego pierwszego Masternoda! Pierwsze nagrody w postaci monet SNO powinny pojawić się na twoim portfelu po około 21 godzinach. • Bitcoin
 • Ethereum
 • Steem
Scan to Donate Bitcoin to 15MVL8SAtz7VW6qMS5gokSk7szK6FCyFNU

Wesprzyj bloga z Bitcoin

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Bitcoin 🙂

Scan to Donate Ethereum to 0x8Ea95b5815c53fFA099F0e2fd5871618dE58930d

Wesprzyj bloga z Ethereum

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Ethereum 🙂

Scan to Donate Steem to @tkolpaczek

Wesprzyj bloga z Steem

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Steem 🙂

3 thoughts on “Savenode – Jak Postawić Masternoda? Poradnik”

 1. Świetna robota! Krok po kroku idąc opisem z poradnika postawiłem swojego pierwszego w życiu noda z dziecinną łatwością! W końcu doczekaliśmy się profesjonalnego poradnika jak postawić nod. Jeszcze raz DZIĘKI!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *