Kryptowaluty Pasywnie – NAV

Tak jak obiecałem – będę cyklicznie publikować posty z serii Kryptowaluty Pasywnie pokazujące wam, że można pasywnie zarabiać na kryptowalutach ?

Dzisiaj pod ? bierzemy dinozaura – NavCoin!

Dlaczego dinozaur? NAV powstał w 2014 roku, więc należy do starszej klasy kryptowalut i udało mu się przetrwać próbę czasu (większość kryptowalut z tego okresu już nie istnieje). NavCoin jest kryptowalutą, która kładzie nacisk na prywatność i uczynienie prywatnych transakcji prostymi oraz szybkimi.

Mimo tego, że podobne projekty zapewniające prywatność (dash, monero, zcash) wyprzedziły opisywany przeze mnie projekt pod względem adopcji i finansowania, to trzeba przyznać, że pod względem szybkości wydobywania bloków jest na pierwszym miejscu. Developerzy NAV wybiegają w przyszłość i poza aktywowaniem SegWit mają w planach wdrożenie Lightning Network i umożliwić operowanie prywatnymi transakcjami poza głównym łańcuchem.

Żeby zarabiać na NavCoin wystarczy podłączony do sieci oficjalny portfel, na którym będziemy przechowywać swoje NAV. Im więcej ich trzymamy, tym więcej będziemy wydobywać. Wydobywanie metodą Proof of Stake jest tańsze i bardziej ekologiczne w porównaniu do wydobywania Bitcoina.

Jako ciekawostkę powiem, że są dostępne urządzenia wielkości pilota do telewizora, które podlaczasz do Internetu i po cichutku chodzą sobie wydobywając dla Ciebie NavCoin – nazywają się StakeBox.

Poniżej zestawienie plusów i minusów:
✅Minimum, żeby zacząć dostawać dywideny: 1Nav
✅Możliwość sprzedaży w każdej chwili
✅Możemy zarobić na wzroście wartości NAV
✅NAV jest tani, więc dostępny dla większości
❎Możliwa manipulacja kursem (mały marketcap)
❎W przypadku regulacji wszystkie anonimowe krypto mogą dostać po dupie 🙁

? Pamiętaj, że inwestowanie w Kryptowaluty wiąże się z ogromnym ryzykiem – możesz stracić część lub całość środków. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym, więc tak naprawdę nie powinieneś mnie słuchać 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *