Kryptowaluty Pasywnie – ATOM

Hej, jak co tydzień przybliżę wam jedną kryptowalutę, dzięki której możesz zarabiać w ramach serii #KryptowalutyPasywnie – dzisiaj pod lupę idzie ciekawy projekt, więc zakładamy kombinezony i lecimy… w COSMOS 

Przez ostatnie kilka lat powstało kilkanaście projektów, które wykorzystują swój własny blockchain. Założeniem COSMOS jest łączenie ze sobą różnych blockchainów i wymiana informacji pomiędzy nimi. Warto wspomnieć, że już w momencie zbierania funduszy, projekt dysponował już własnym, autonomicznym blockchainem – czyli nie korzystał z łańcucha Ethereum, tak jak większość projektów zaczynających od ICO.

Programiści napewno docenią COSMOS za to, że pozwala on tworzyć zdecentralizowane aplikacje w takich językach programowania jak Java, C++, Go, czy Solidity. Mimo tego, że Cosmos jest bardzo młodym projektem, juz teraz oferuje stosunkowo szeroki dostęp do portfeli na różne urządzenia i systemy operacyjne, w tym również jest obsługiwany przez coraz większą gamę znanych multiwalletów.

Zarabianie w przypadku tego projektu jest możliwe na kilka sposobób, jednak najprostszym jest oddelegowanie głosu na tzw. Validatora, czyli osobę zajmującą się zatwierdzaniem transakcji i tworzeniem nowych bloków.

Poniżej zestawienie plusów i minusów:
✅Minimum, żeby zacząć zarabiać: 1ATOM
✅Możliwość programowania dApsów w wielu językach programowania
✅Prosty mechanizm delegowania głosów
✅Wymiana informacji pomiędzy różnymi sieciami blockchain
❎Validator, na którego zagłosujemy może zostać zdyskwalifikowany
❎Nieograniczona podaż – jest inflacyjny
❎Huby mają charakter zcentralizowany

? Pamiętaj, że inwestowanie w #Kryptowalutywiąże się z ogromnym ryzykiem – możesz stracić część lub całość środków. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym, więc tak naprawdę nie powinieneś mnie słuchać 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *