Kryptowalutowe Platformy Lendingowe

Coraz bardziej popularną metodą zarabiania na kryptowalutach, które trzymamy w swoim portfolio są pożyczki. Jeżeli trzymasz kryptowaluty, których nie chcesz się pozbywać, a za trzymanie ich nie dostajesz żadnych profitów (np. nie możesz ich stakować), to masz dwie możliwości, o których chciałbym Ci opowiedzieć w tym artykule.

ethlend.png

Sposób 1 – Pożyczasz pod zastaw swoich kryptowalut

Możesz wziąć pożyczkę pod zastaw swoich kryptowalut. Są strony, które oferują Ci możliwość otrzymania pożyczki po przelaniu na ich portfel Twoich kryptowalut. Zazwyczaj otrzymasz do 75% wartości kryptowalut, które chcesz wykorzystać jako zastaw. Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą a Inwestorem, który pożycza pieniądze są zawierane na zasadzie Smart Kontraktu.

W tabelce poniżej porównałem najpopularniejsze obecnie strony oferujące tego rodzaju pożyczki. Poniższe wyliczenia obliczyłem biorąc kwotę zastawu w wysokości 5 ETH (w dniu robienia porównania 1 ETH = 120$)

Platforma LendingowaKwota otrzymanej pożyczkiWartość pożyczonych tokenówIle ETH otrzymujemy
ETHLend55358.837 LENDLEND = 0.00006750 ETH3.74 ETH
SALT1636,74 SALTSALT = 0.001752 ETH2.87 ETH
NEXO4739.51 NEXONEXO = 0.00054436 ETH2.58 ETH

Krótko o projektach:
Platforma lendingowa ETHLend wypadła najlepiej w tym zestawieniu, ponieważ biorąc naszą pożyczkę w ich tokenie LEND – unikamy wszelkich prowizji za wzięcie pożyczki. Jedynym minusem, który dostrzegam jest możliwość zastawiania jedynie tokenów opartych na Ethereum (ERC20).

Pożyczki na platformie SALT nie są niestety dostępne w niektórych krajach, co uważam za ogromny minus. Plusem napewno jest możliwość otrzymywania dywidend za posiadanie tokenów SALT.

Mimo najniższej oferowanej kwoty pożyczki, NEXO uważam za najbardziej przyjazny dla użytkownika chcącego otrzymać pożyczkę. Wystarczy przelać nasze tokeny na odpowiedni portfel i na podstawie wartości naszego zastawu przyznawana jest nam pożyczka. Dodatkowo otrzymujemy kartę płatniczą powiązaną z naszym kontem.

Sposób 2 – Zarabiasz pożyczając swoje kryptowaluty innym

Kolejnym sposobem wykorzystania swoich kryptowalut do zarabiania jest pożyczanie ich innym na określony procent. Zazwyczaj twoja rola ogranicza się jedynie do zrobienia depozytu, który zostanie rozdysponowany przez stronę, która zajmuje się określaniem ryzyka i proponowania pożyczek innym użytkownikom.

PlatformaJak i ile możemy zarobić?
BitbondNasze fundusze są dywersyfikowane w różne portfolia przynoszące od 10 do 35 procent zysku rocznie. średni zwrot, na jaki możemy liczyć w przypadku Bitbond to 17% rocznie.
ETHLendBez wątpienia ETHLend jest obecnie wiodącą platformą lendingową, która ciągle się rozwija. Inwestorzy mogą liczyć na zyski w wysokości aż do 40% rocznie!
CoinLoanW przypadku CoinLoan nasze zyski roczne będą pomiędzy 12% aż do 21% w zależności od wybranej kryptowaluty, w której chcemy się rozliczać.

Jakie znasz jeszcze platformy oferujące możliwość zarabiania na pożyczkach kryptowalutowych? Może korzystałeś z którejś wymienionej przeze mnie? Podziel się w komentarzu!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *