Jaki VPS wybrać? Jaki serwer pod Masternoda i kopanie PoS?

Czym jest VPS?

VPS to wirtualny serwer prywatny lub wirtualna maszyna dostarczana przez firmę hostingową. Każdy VPS uruchamia niezależną instalację systemu operacyjnego (OS), Windows lub Linux i zazwyczaj zapewnia dostęp do systemu operacyjnego dla administratora w celu zaawansowanego zarządzania i kontroli. Na takim serwerze możemy uruchomić masternoda (na przykład SaveNode) lub zainstalować portfele kryptowalut, które można kopać metodą PoS (Proof Of Stake) – zapewniając sobie w ten sposób pasywny dochód.

Jaki serwer VPS wybrać?

Każdy masternod musi mieć różne specyfikacje systemu operacyjnego, sprzętu i przepustowości, więc przed zakupem VPS dla hostingu masternodu będziesz musiał sprawdzić przewodnik konfiguracji dla konkretnej kryptowaluty.
Osobiście hostuję kilka masternodów na DigitalOcean i byłem klientem zarówno Vultr, jak i Linode w przeszłości. Wszystkie trzy są świetnymi opcjami do konfiguracji i hostingu Masternoda.

Jak uruchomić VPS?

DigitalOcean jest bardzo prosty w użyciu. Ich infrastruktura zarządzająca jest prosta i pozwala na natychmiastowe wdrożenie i efektywną skalowalność. Droplety (mini serwery) DigitalOcean można wdrożyć za pomocą kliknięcia przycisku. Po prostu zainstaluj aplikację lub wybierz gotową aplikację, wybierz żądany rozmiar i typ Dropleta, a następnie wybierz jeden z 8 regionów centrum danych.

 • Dystrybucje obejmują: Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS i FreeBSD.
 • Dostępne gotowe Aplikacje: Dyskurs, Django, Docker, Dokku, Ghost, GitLab, LAMP, LEMP, Machine Learning, MEAN, MongoDB, MySQL, Node.js, phpMyAdmin, Ruby on Rails i WordPress.
 • Dostępne centra danych: Nowy Jork, San Francisco, Amsterdam, Singapur, Londyn, Frankfurt, Toronto oraz Bengaluru.

Ceny DigitalOcean są proste, a najmniejsza standardowa kropla zaczyna się od 5 USD / miesiąc (lub 0,007 USD / godzinę). Obejmuje to 1 GB pamięci, 1 wirtualny procesor, dysk SSD 25 GB i do 1 TB transferu danych w każdym miesiącu. Wiele masternodów wymaga dwurdzeniowych procesorów i co najmniej 2 GB pamięci RAM, więc powinieneś rozważyć plan 4 GB, 2vCPU, 80 GB, 4 TB za 20 USD / miesiąc (0,030 USD / godzinę). Ten plan 4GB / dwurdzeniowy jest również najpopularniejszym planem DigitalOcean, ponieważ spełnia większość potrzeb hostingowych z odpowiednim sprzętem. Jeśli potrzebujesz większej pamięci lub alokacji procesora, skalowanie umożliwia zwiększenie rozmiaru Dropleta za pomocą kliknięcia przycisku w panelu kontrolnym DigitalOcean.

Zauważyłem, że Droplety DigitalOcean są najłatwiejszym, najbardziej wydajnym i opłacalnym rozwiązaniem hostingowym VPS dla masternodów. Osobiście hostuję kilka masternodów na kroplach DigitalOcean i bardzo je polecam.

 

 

Jak uruchomić Droplet VPS pod Masternoda? Krok Po Kroku

 1. Kliknij na zielony przycisk CREATE w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz dystrybucję linuxa, którą chcesz uruchomić (np. Ubuntu 16.04 dla SaveNode)
 3. Wybierz wielkość Dropleta – dla większości masternodów wystarczy najtańszy 1GB.
 4. Wybierz miejsce, w którym ma zostać uruchomiony VPS
 5. W polu hostname wpisz nazwę serwera, która ci pasuje (np masternode)
 6. Po kilku minutach powinieneś otrzymać hasło roota (administratora) na swój adres email.
 7. Aby połączyć się z uruchomionym serwerem skopiuj adres serwera do programu PuTTy, upewnij się, że wybrany port to 22
 8. Jeżeli łączysz się pierwszy raz, to musisz zaakceptować alert bezpieczeństwa klikając na YES.
 9. Jeżeli zarejestrowałeś się z mojego polecenia, to powinieneś otrzymać email, w którym informują Cię o dodaniu 100$ kredytu do Twojego konta

 

 

 

  • Bitcoin
 • Ethereum
 • Steem
Scan to Donate Bitcoin to 15MVL8SAtz7VW6qMS5gokSk7szK6FCyFNU

Wesprzyj bloga z Bitcoin

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Bitcoin 🙂

Scan to Donate Ethereum to 0x8Ea95b5815c53fFA099F0e2fd5871618dE58930d

Wesprzyj bloga z Ethereum

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Ethereum 🙂

Scan to Donate Steem to @tkolpaczek

Wesprzyj bloga z Steem

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Steem 🙂