Filmy o Bitcoinie, które powinieneś obejrzeć!

Bez wątpienia kryptowaluty oraz technologia blockchain przynoszą społeczeństwu wiele dobrego. Kto by pomyślał, że opublikowany przez Satoshiego Nakamoto dokument będzie początkiem wielkich zmian, których jesteśmy świadkami. Nie ma wątpliwości, że technologia Blockchain zostaje z nami na dłużej, a wszystko przez Bitcoina.

Od 2009 powstało kilka filmów o Bitcoinie, coraz częściej jest o nim mowa w serialach. Dzisiaj chciałbym wam przedstawić listę filmów o tej kryptowalucie, które uważam, że każdy fan decentralizacji powinien obejrzeć.

The Rise And Rise Of Bitcoin

W filmie poznamy historię programisty Daniela, który w 2011 roku usłyszał o Bitcoinie i od razu go pokochał. Moim zdaniem jest to świetny dokument, który w pełni zasługuje na pierwsze miejsce na tej liście. W filmie oprócz Daniela poznamy również opinie wielu osób, które zaangażowały się w projekt we wczesnej jego fazie. Na ekranie zobaczymy m.in. takie osoby jak : Charlie Shrem, Vitalik Buterin, Roger Ver, Brian Armstrong, czy bracia Winklevoss.

Film można obejrzeć na Vimeo oraz na Amazon Prime

Bitcoin: The End Of Money As We Know It

Film, który powstał dzięki środkom zebranym w kampanii na Kickstarterze. Jest to dokument, który próbuje nam odpowiedzieć na pytanie, czy Bitcoin rzeczywiście spowoduje nastanie końca ery bankowości jaką obecnie znamy. Na ekranie również zobaczymy osoby związane z tą kryptowalutą od praktycznie samego początku.

Film ten można zobaczyć na Vimeo

Banking on Bitcoin

Kolejny dokument na mojej liście, który zyskuje coraz większą popularność dzięki dostępności na platformie Netflix. Jest to zbiór wywiadów z osobami, które zaczynały kształtować kierunek tej cyfrowej rewolucji. Naprawdę warto obejrzeć, tymbardziej, że jest on dostępny w języku polskim.

Film po polsku obejrzysz na Netflix

Oprócz wymienionych powyżej pełnometrażowych filmów dokumentalnych jest jeszcze kilka, tych krótszych, które również warto w wolnej chwili obejrzeć – dostępne one są za darmo na YouTube. Oto one:

Bitcoin Gospel

Magic Money: The Bitcoin Revolution

The Bitcoin Phenomenon

Krypto – polski film

Rosnąca popularność kryptowalut spowodowała, że coraz częściej porusza się ich temat w filmach i serialach. Ale o serialach, to już w następnym poście 🙂

A jakie filmy o Bitcoinie wy widzieliście?