DYOR – jak wybrać dobry projekt?

Nie oszukujmy się – w świecie kryptowalut jest cała masa projektów, które powstały tylko i wyłącznie po to, żeby wyciągnąć od nas kasę. W tym wpisie postaram się pomóc tobie w wybraniu tych wartościowych projektów. Podpowiem ci w jaki sposób powinineś sprawdzać dany projekt, na co zwracać uwagę oraz jak uniknąć utraty pieniędzy.

Od czego zacząć?

Jeżeli chcesz postawić masternoda, który przynosi kilkanaście tysięcy procent zwrotu w ciągu roku, to musisz go wybrać rozważnie. Nie wszystkie projekty dają dokładnie taki zwrot jak jest podany np na stronie Masternodes.online. Oczywiście strony tego typu aktualizują kurs danej kryptowaluty na bieżąco, ale jest kilka czynników które należy wziąść pod uwagę.

Stawiając masternoda SaveNode nie wziąłem pod uwagę, że za kilkanaście bloków zwiększa się Collateral (liczba coinów potrzebnych do utrzymania masternoda). Kosztowało mnie to kolejną inwestycję, a tym samym koszt masternoda wzrósł dwukrotnie.

PAMIĘTAJ! Robiąc dokładny research możesz uniknąć podobnych błędów!

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest strona internetowa danego projektu – zwróć uwagę, czy jest schludna, zrobiona profesjonalnie, nie korzysta z gotowego szablonu. Niby błacha rzecz, ale wiele osób nie zwraca na to wogóle uwagi.

Kolejnym krokiem jest wątek na BitcoinTalk. Wszystkie projekty właśnie tam oznajmiają światu, że właśnie wystartowali, opisują czym się zajmują i w jakim kierunku będą się rozwijać. Team developerów danego projektu powinien zostawać w kontakcie z użytkownikami, odpowiadać na pytania (nawet te niewygodne) i rozwiewać wszelkie wątpliwości. To właśnie tam pojawią się pierwsze oznaki, że z danym projektem jest coś nie tak.

Następną rzeczą, którą powinieneś dokładnie sprawdzić są Social Media. Podstawą jest Twitter – tam pojawiają się najważniejsze aktualizacje, więc aktywność nie musi być codzienna. Dobry projekt powinien mieć swój kanał Discord z rozbudowanymi działami i aktywnymi moderatorami. Może to również być grupa dyskusyjna na Telegramie. Unikanie kontaktu z użytkownikami napewno jest sygnałem, że coś nie gra i powinna zapalić się nam ostrzegawcza lampka.

A w jaki sposób ty robisz swój research? Na co zwracasz uwagę wybierając projekt, w który zamierzasz zainwestować? Podziel się ze mną w komentarzu! 🙂  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Steem
Scan to Donate Bitcoin to 15MVL8SAtz7VW6qMS5gokSk7szK6FCyFNU

Wesprzyj bloga z Bitcoin

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Bitcoin 🙂

Scan to Donate Ethereum to 0x8Ea95b5815c53fFA099F0e2fd5871618dE58930d

Wesprzyj bloga z Ethereum

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Ethereum 🙂

Scan to Donate Steem to @tkolpaczek

Wesprzyj bloga z Steem

Jeżeli podoba ci się to, co robię to możesz mnie wesprzeć przesyłając trochę Steem 🙂